Obec Doloplazy
okr. Prostějov

Návrh územního plánu Doloplazy pro veřejné projednání Více zde..

Mateřská škola

Mateřská škola Dololazy se školní jídelnou, okres Prostějov, příspěvková organizace

Doloplazy č.p. 50, 798 26 Nezamyslice

Telefon: 582 388 292

e-mail: ms.doloplazy@volny.cz

www.msdoloplazy.estranky.cz

ID datové schránky: 257kqtr

Ředitelka mateřské školy: Mgr. Lada Hronková

Zřizovatel: Obec Doloplazy

Kapacita: 30 dětí

Provozní doba MŠ: 6:30 - 16:00

Mateřská škola je jediným zástupcem školství v naší obci. Kapacita školy je 30 dětí, zapsány jsou nejen děti z Doloplaz, ale také z okolí.

Za provoz zodpovídá ředitelka, mezi stálé zaměstnance školy patří  učitelka, školnice, vedoucí školní jídelny a kuchařka.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání nese název "AŤ JE LÉTO NEBO ZIMA, VE ŠKOLCE JE NÁM PRIMA". Vzdělávací program vychází ze života dítěte, je založen na ročních obdobích a využívá svátky, lidové tradice. Škola je součástí vesnice, obklopená přírodou, proto přílohou školního vzdělávacího programu je enviromentální projekt "PŘÍRODU MÁM RÁD, JSEM S NÍ KAMARÁD".

Co se týče nadstandartních aktivit, ve škole je realizován logopedický projekt "KOLEM NÁS JE VELKÝ SVĚT, POJĎ SI SE MNOU VYPRÁVĚT". Logopedie je dle potřeby prováděna speciálním pedagogem - logopedem.

Děti se učí nejen správně česky ale i anglicky v KROUŽKU ANGLICKÉHO JAZYKA.

Považujeme za důležité podporovat u dětí zájem o pohyb, škola se proto zapojila do projektu České obce sokolské "SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY". Projekt vhodně motivuje a zapojuje děti ve třech věkových kategoriích, již od tří let věku. V naší mateřské škole jsou naplňovány dvě třídy dětí. Třída sluníček - děti předškolního věku a třída berušek pro děti menší. Co se týče řízených činností, v době překrývání se pracovní doby pedagogických pracovnic je zařazována individuální a skupinová práce s dětmi. Pro kvalitní zázemí pro skupinovou práci se ve spolupráci se zřizovatelem školy podařilo upravit prostory v přízemí budovy školy.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Organizace